Siirry sisältöön

Tulevaisuuden älykkäät oppimisympäristöt – yritysilta Tampereella

Kartta latautuu...

Päiväys ja aika
25.03.2019
16:30 - 19:30

Tapahtumapaikka
Tampereen teknillinen lukio/Tredu


Mikä: Yritysten yhteiskehittämisen ilta: Ideoita, kokemuksia ja törmäyksiä

Kenelle: Yrityksille, jotka haluavat kehittää tuotteitaan yhdessä tamperelaisten oppilaitosten kanssa

Miksi: Tulevaisuuden koulun, oppimisen uuden ajan ja opetusteknologian kehittämiseksi – ja yritysten tuotteiden, myynnin ja markkina-alueiden kasvattamiseksi

Kuka järjestää: 6Aika:Tulevaisuuden älykkäät oppimisympäristöt -hanke, TAMK ja Tampereen kaupungin oppilaitokset

Miten: Omia kehitettäviä tuotteita esitellen, ideoiden ja verkostoituen

Tarjolla: Kokemuksia ensimmäisistä kokeiluista. Uusien yhteiskehittämishankkeiden mahdollisuuksia. Pikkusuolaista, lämmintä juotavaa ja innokkaita oppilaitoskehittäjiä.

Julkaisemme ja levitämme hankkeemme tuloksia tässä illassa. Ilta on mahdollisuus verkostoitumiseen ja tuotteiden tai palveluiden esittelyyn. Yritykset voivat kertoa lyhyesti (5-10 min) tuotteestaan uusia kokeiluita suunnitteleville.

Ilmoittaudu mukaan tästä linkistä

Lisätietoja:

Juha Sormunen, projektipäällikkö, p. 040-137 3248, juha.sormunen(at)tampere.fi.
Tampereen kaupunki / Tredu

Marja Keränen, projektipäällikkö, p. 040 5044 333, marja.keranen(at)tuni.fi
Tampereen ammattikorkeakoulu (TAMK)