Päiväys ja aika
22.09.2021
09:00 - 11:00
Nopeat kokeilut 2021 Oulun Satamassa ja Kiertokaaren Ruskon jätekeskuksessa ovat osa CarbonWise -hanketta. Kokeiluista järjestetään infotilaisuus 22.9. klo 9 – 11 verkkotapahtumana.
Yrityksille avattavat haasteet
Avattavat haasteet ovat: Älyä valaistukseen ja Virtuaalikierros. Tavoitteena on toteuttaa kokeiluja Oulun Satamassa älykkääseen valaistukseen ja Kiertokaarella alueen virtuaalikierroksen toteutukseen liittyen. Kokeilut toteutetaan 31.12.2021 mennessä. Kokeilun toteutuksen kesto on noin 4-8 viikkoa valittavasta kokeilusta riippuen.
Mikä nopea kokeilu on?
Nopea kokeilu on toimintatapa, jolla haetaan yrityksiltä uusia ratkaisuja avattuihin haasteisiin. Kokeilu tarjoaa yrityksille helpon tavan ratkaisujensa testaamiseen ja kehittämiseen todellisessa ympäristössä. Samalla kokeilualustan tarjoaja ja haasteen asettaja saavat tietoa uusista ratkaisuista. Tavoite on kehittää uudenlaisia skaalattavia ratkaisuja.
Ilmoittaudu 22.9. tapahtumaan tästä linkistä.
Lisätietoja:
Tiina Haapaniemi, projektipäällikkö
BusinessOulu
puh. 050 3023196
tiina.haapaniemi(at)businessoulu.com